Vakıf Başkanı

ADEM UZUNÖMEROĞLU


 

1957 yılında Ordu’da doğan Adem Uzunömeroğlu; 1969 yılında Sağırlı Köyü ilkokulunu, 1972 yılında Fatih Ortaokulunu ve 1975 yılında Ticaret Lisesi tahsilini Ordu’da tamamlamış, 1979 Yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi lisans üstü İşletme İktisadı Muhasebe denetimi eğitimi almıştır.

Üniversite öğrencisi iken çalışma hayatının içine atılmış çeşitli kuruluşlarda muhasebe müdürlüğünün yanında 1980 yılında mali müşavirlik bürosu açarak serbest çalışmaya başlamıştır. Hâlen “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ” olarak faaliyetine devam etmektedir. Evli, iki çocuk babası olan Uzunömeroğlu; Avcılar Kalkınma ve Hizmet Vakfı, Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı, Akay Arama Kurtarma ve Acil Yardım Derneği kurucu üyesi, Yüksek Ticaret Mezunları Derneği, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği gibi sosyal ve yerel amaçlı birçok dernek ve vakıfların üyesi olan çeşitli zamanlarda yönetim kurulu üyelikleri ve başkanlıklarını yapan Uzunömeroğlu; Ossa Ordu Silah Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kurucusudur.

1992 yılında Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı döneminde “Ordulular” dergisini çıkarmış, anma günü, panel, eğitsel amaçlı toplantılar ile Ordu ili ile ilgili televizyon programı hazırlamış, çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri yayınlanan Uzunömeroğlu’nun yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Hâlen mali müşavirlik faaliyeti yanında Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı (OKEV) başkanlığını sürdürürken daha önce genel koordinatörlüğünü yaptığı T.H.S.S.Pınarkule Konut Yapı Kooperatifleri Birliği yönetim kurulu başkanıdır.


 

Yorum Kapalıdır.

İletişim Formu